Haberler


İyi Tatiller

Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz...


#oyaakınyıldızokulları #oyaakınyıldızoranyerleşkesi #oyaakınyıldızkoleji #oyaakınyıldızportakalçiçeğikoleji #oyaakınyıldızdisneyyıldızkreşveanaokulu #oyaakınyıldızetütmerkezi #oyaakınyıldızanadolulisesi #oyaakınyıldızfenlisesi #tatil #iyitatiller #holiday

LGS'ye Son 1 Gün

"Hiçbir şey erişilemeyecek kadar yüksekte değildir."

#oyaakınyıldızokulları #oyaakınyıldızportakalçiçeğikoleji #oyaakınyıldızkoleji #LGS #LKS #MYS #LGSyeSon1Gün

Kayıtlarımız devam ediyor...


Sizin İsteğinizle, Sizin desteğinizle, OYA AKIN YILDIZ Anadolu ve Fen Lisemizi Açıyoruz...

Sizin İsteğinizle,
Sizin desteğinizle,
OYA AKIN YILDIZ Anadolu ve Fen Lisemizi Açıyoruz..


Çanakkale Geçilmez! Bugün, 18 Mart 2018. Tarihimizin altın sayfalarında yer alan, en büyük zaferlerimizden biri olan, Çanakkale Zaferi’nin 103.

Bugün, 18 Mart 2018. Tarihimizin altın sayfalarında yer alan, en büyük zaferlerimizden biri olan, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!” dediği gündür.
Atalarımız, Çanakkale’yi zorlayan, çağın en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdi. Çanakkale’de bir destan yazılmıştı. Adı dilden dile dolaşan, türküler yaktıran bir destan. İşte bizler bugün, bu kutlu ve ...yüce zaferin kahramanlarını anacak, kazandıkları şanlı zaferi bir kez daha kutlayacağız. Bizler, bugünleri yıllar öncesinden kazanıp bize armağan eden atalarımıza çok şeyler borçluyuz.

Hepsini saygıyla yâd ediyoruz.

Saygıyla ve minnetle…

Da Vinci School Camp Etkinlikleriyle Yıldızlarımız Gazetede!Oya Akın Yıldızlı öğrenciler Türkiye’de ilk kez İzmir'de düzenlenen Da Vinci School Kampına katıldılar. Otele girişlerin ardından öğlen yemeğini yiyen öğrencilerimiz kamp etkinliklerine başladılar. İlk gün dolu dolu geçen etkinlikler kapsamında : Şişme oyun parkurları, canlı langırt, dev tırmanma duvarı şişme kaydıraklar gibi aktivitelerde eğlenen yıldızlarımız, Da Vinci Sergisi’ni gezerek, bilimin temellerine yolculuk yaptılar. Dev Akıl oyunları ile analitik ve matematiksel düşünme becerilerini sergilediler. Hologram konseri ile günü eğlenceli bir şekilde tamamladılar.

Link : http://m.milliyet.com.tr/turkiye-kusadasi-da-vinci-school-camp-aydin-yerelhaber-2549637/


Avrupa ile aynı anda , Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliğini gerçekleştirdik.

Oya Akın Yıldız Koleji ve Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Koleji ortaokul öğrencilerimizle Avrupa ile aynı anda "Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği"ne katıldık.

#oyaakınyıldızokulları #oyaakınyıldızportakalçiçeğikoleji#oyaakınyıldızkoleji #bilgekunduz #bilişim#bilgekunduzuluslararasıenformatikvebilgiişlemseldüşünmeetkinliği


Yıldızlarımızın Demokrasi Şenliği devam ediyor...

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." -Mustafa Kemal Atatürk-

YIldız demokrasi şenliğimizde bu hafta okul koridorlarında seçim heyecanı vardı. Sınıf ve Okul temsilcisi adaylarının seçilme propaganda süreci oldukça heyecanlı geçti. Bu süreçte demokratik davranışlarıyla örnek olan tüm adaylarımıza teşekkür ediyoruz.

İlkokul Başkan Seçimi : 30 Ekim Pazartesi Ortaokul Başkan Seçimi : 31 Ekim Salı günü yapılacaktır.

Bugün 4 Ekim! Dünya Hayvanları Koruma Günü...

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde öğrencilerimizle birlikte "Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezindeydik." Öğrencilerimiz bir hafta boyunca topladıkları mama, süt vb ihtiyaç malzemelerini hayvan barınağına bağışladılar. Okulumuz 3-A Sınıfı öğrencilerinin Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri de tüm öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi.
Duyarlı davranışlarından ötürü öğretmen , öğrenci ve velilerimizle gurur duyuyor, teşekkür ediyoruz.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına Başladık

Yeni eğitim öğretim yılımız tüm coşkusuyla başladı.
Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Oya Akın Yıldız Okulları

Hazırlık ve 1. Sınıfların Uyum Haftası Başladı

2017-2018 eğitim öğretim yılına Hazırlık sınıfları ve 1. sınıfların Uyum Haftası ile başladık. Bu mutlu günde siz velilerimiz ve öğretmenlerimiz de yavrularımız kadar heyecanlıydı. Aynı heyecanı hep birlikte sürdürmeye devam edelim. Bu güzel günde yanımızda olan siz değerli velilerimize teşekkür ederiz...

 

(Yıldız)

Hazırlık Sınıfları ve 1. Sınıfların Uyum Haftası ile Açılışı Yaptık

2017-2018 eğitim öğretim yılına Hazırlık sınıfları ve 1. sınıfların Uyum Haftası ile başladık. Bu mutlu günde siz velilerimiz ve öğretmenlerimiz de yavrularımız kadar heyecanlıydı. Aynı heyecanı hep birlikte tüm yıl boyu sürdürmek dileğiyle...

(Portakal Çiçeği)

Öğretmen Seminer Programımız son hızıyla devam ediyor.

2017-2018 Seminer Dönemi programında 2. günü Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın'nın konuşması ile başladı. Metehan Güngör'ün 'Etkili Sunum Becerileri' ve PDR Birimi'nden Sedef Serttaş'ın 'Olumlu Davranış Kazandırma' sunumlarının ardından tamamladık.

Öğretmenlerimizin Seminer Programı Başladı...

2017-2018 Seminer Dönemi programının 1. gününü eğlenceli bir 'Tanışma' toplantısının ardından Prof. Dr. Necati Cemaloğlu'nun 'Lider Öğretmenlik' sunumuyla tamamladık. 

Tüm Öğrencilerimize İyi Tatiller Dileriz...

Yıldızlarımızın Mezuniyet HeyecanıOya Akın Yıldız Okulları'nda mezuniyet heyecanı...
Okulumuzun yıldız 4. sınıf öğrencilerini ortaokullarımıza, 8. Sınıf öğrencilerimizi liselere uğurlamanın haklı gururunu yaşadık. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, heyecanlarını paylaşıyoruz.

Sevgilerimizle
Oya Akın Yıldız Okulları

Piknikteyiz...

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yılın yorgunluğunu Galatasaray Sosyal Tesisleri'nde yaptıkları piknik ile atmanın keyfini yaşadılar.


Yıldız Müzik Korosu ve Yıldız Orkestra Karşınızda...

Oya Akın Yıldız Okulları (Yıldız Koleji + Portakal Çiçeği Koleji ) öğrencilerinden oluşan Yıldız Müzik Korosu ve Yıldız Orkestra Takımı seslendirdikleri ve çaldıkları parçalarla tüm veli ve öğretmenlerini kendilerine hayran bıraktılar.

19 Mayıs & Yıldız Bilim Şenliği ve 5. Lokma Günümüz....Oya Akın Yıldız Okulları (Yıldız Koleji ve Portakal Çiçeği Koleji) olarak 19 MAyıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor bayramı'nı coşkuyla kutladık. Ardından öğrencilerimiz yıl boyunca hazırladıkları bilim projelerini aileleri ile öğretmenlerine sunmanın gururunu yaşadılar. Geleneksel Lokma Günü kapsamında lokma ikramı ile şenliğimiz tatlandı...

Armada Cern Sergisi: Parçacıkların Gizemli Yolculuğu"Evren nasıl oluştu? Atom altı parçacıklar nasıl hareket eder? CERN, araştırmalarıyla hayatımıza neler kazandırdı? Büyük patlama nasıl oldu?" Bugünün merak edilen sorularının yanıtlarını Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Ortaokulu 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz Armada Alışveriş Merkezindeki "CERN'i Keşfet Sergisi"ni keşfe çıkarak bulmaya çalıştılar. Video mapping, 3D etkileşimli simülasyonlar ve sanal gerçeklik gözlüğü teknolojileriyle renklenen bilimle dolu bir gezi gerçekleştirdiler.

Yıldız: 2017 Spring Fest!

 
Last Friday we had Spring Festival in our school garden. Our students talked about their dream jobs. Top models from different countries had a fasion show and talked about the trendy clotes of 2017. Different countries were introduced by the students. Thet organised a charty sale and sold homemade food to their friends and parents. They will use this money to buy wheel chairs for disabled people. Everybody enjoyed them selves.

4. Ankara Bale Okulları Festivali

Müziğin ritmini yakala…
Plan yapma, strateji geliştirme, disiplin, odaklanma… İşte dansın yaşam becerilerine en büyük katkıları ve hepsinden öte benlik saygısını geliştirmedeki önemli rolü. Sanat ve sporun gelişimsel süreçlere katkılarının farkındalığıyla Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği ve Yıldız Okulları dans öğrencilerimiz 06.05.2017 Cumartesi günü Next Level Alışveriş Merkezinde, 4. Ankara Bale Okulları Festivalinde "Bale, Hiphop ve Latin Dansları” kategorilerinde sahne aldılar. Öğrencilerimizi ve dans öğretmenlerimizi kutluyor, destekleri için velilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Dansı her nevi ile her türlü eğitimde ihmal etmemek gerekir. Ayaklarla dans, fikirlerle dans; kelimeleri hatta kalemiyle dahi dans edebilmelidir insan. Friedrich Wilhelm Nietzsche

Yıldız : Yaşasın 23 Nisan :)

Okulumuz öğrencileri 23 Nisan ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı "Çocuk haftası" kapsamında bayramlarını doyasıya kutladılar.

Portakal Çiçeği : Yaşasın 23 Nisan :)

Okulumuz öğrencileri 23 Nisan ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı "Çocuk haftası" kapsamında bayramlarını doyasıya kutladılar.

Portakal Çiçeği: Gezi GünlüğüKendinizi ansızın 1920'li yıllarda bulduğunuz, her eşyada her köşede Atatürk'ün izlerine rastladığınız, her an kapıdan çıkabilecek gibi bir beklentiye kapılarak o anı yaşama heyecanı ile etrafı merakla izlediğiniz..." kelimelerin kaleme özlemle dökülmesine sebep olan Çankaya Atatürk Müze Köşkü bugün küçük hanımlara ve küçük beylere ev sahipliği yaptı. Hazırlık grubu öğrencilerimiz Atatürk'ün yaşamı, çalışma alanı ve kullandığı eşyalarla ilgili pek çok bilgiye sahip oldu.

'Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.'
Mustafa Kemal Atatürk 
Saygılarımızla...

Yıldız: Öğrencilerimiz Tales Matematik Yarışmasına Katıldılar2. Ulusal Tales Matematik Yarışmasına okulumuzdan 57 öğrenci ile katıldık. Öğrencilerimizin heyecanı görülmeye değerdi.

Ortaokul Öğrencilerimiz Eskişehir Gezisindeler...Ortaokul öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler Dersi kapsamında Eskişehir gezisi yaptılar. Gezide Devrim Arabalarını, Bal mumu Heykelleri Müzesini ve Sazova Masallar Parkını ziyaret ettiler. Çok gördüler, çok eğlendiler...

Yıldız: 3. Sınıflarımız Eski Mecliste...3. Sınıflarımız olarak bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı , ilke ve inkılapların gerçekleştiği 1. ve 2. Meclisi ziyaret ettik.

Yıldız: Yıldızlarımız Tiyatro EtkinliğindelerBugün 3. ve 4. sınıflarımız ''cats'' müzikalini büyük bir keyif ve heyecanla izlediler. Gösteri bittiğinde öğrencilerimizin yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi...

Portakal Çiçeği: Let's Talk!
Today, a group of our 5th Grade students made a short speech on " Advantages and Disadvantages of Modern Technology" on the Let's Talk corner.

Yıldız: 5th Grades JEOPARDY Competition!

On 28th March, Tuesday, we organized a "JEOPARDY" competition among our 5th grade students. All of our 5th graders in Oya Akın Yıldız and Portakal Çiçeği branches participated in this event and they had a lot of fun.
Portakal Çiçeği: Spelling Bee!

Our 2nd and 3rd grade's students have fun in the Spelling Bee competition. They are so excited. They are sing the songs and they use their English very well.


🐥

Portakal Çiçeği:Hazırlık Sınıflarımız Kitap Keşfinde...

Elma Yayınevi kapılarını hazırlık sınıfı öğrencilerimize açarak hayal gücümüzün sayfalara dökülerek nasıl kitaba dönüştüğünü bizlerle paylaştı. Öğrencilerimiz dinledikleri hikayelerdeki ipuçlarını 'Elma Yayınevi'nin kitap kokan atmosferinde bulmaya çalıştılar.
Yıldız: Yıldızlarımızla Noktalama İşaretleri Etkinliği Yaptık

Noktalama İşaretleri
Bir gün, insanlar noktalama imlerini kaybetti; o zaman cümlelerden korkar oldu, basit cümleler kullanmaya başladı. Cümleler basitleşince, düşünceler basitleşti... İşte düşüncelerimiz basitleşmesin diye hatırlatmak istedik... 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizle yapmış olduğımız etkinliğimizi sizlerle paylaşmayı arzu ettik.


Yıldız: Yıldızlarımız Ödüllerini Aldılar

3,14.2017 Dünya Pi günü ve 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri okul kurucumuz Oya Akın tarafında verildi. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Yıldız: Let's Talk!

Our students did some research on a choosen subject and expressed their opinions freely in English.
Let's Talk etkinliğinde öğrencilerimiz her hafta belirlenen bir konu üzerine araştırma yaparak düşüncelerini arkadaşlarıyla ingilizce paylaşıyorlar.Dünya Tiyatrolar Günü'nü Kutladık:

Cinderella'nın hikayesi sahnede hayat buldu, Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği ve Yıldız İlkokulu hazırlık sınıfı öğrencilerimiz seyredaldı. Tiyatrolar Haftası kapsamında okulumuzda sahne alan 'Tiyatro Kafe' ekibine teşekkür ederiz.


Portakal Çiçeği: Dünya Su Günü!

Hazırlık sınıflarımızın 'Su Damlaları', sahnede "Dünya Su Günü"nü ilkokul öğrencilerimize anlattılar. Şarkılar ve şiirlerle suyun hayatımızdaki önemine vurgu yapan öğrencilerimiz keyifli bir etkinlik gerçekleştirdiler.

"Her şeyin prensibi sudur; her şey sudan gelir ve tekrar suya döner." Thales (M.Ö. 650-560)Yıldız: Happy World Water Day!

Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. 2017 yılının teması "Su ve Atıksu"dur. "Barajdan Musluğa Suyun Hikayesi" kitapları ve diğer materyal destekleri için ASKİds'e teşekkürler...


Yıldız: Baharın Gelişini Kutladık!

Orta Asya'dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renk ve inançlarla kutlanan Nevruz, her ulusun kendi kültür değerleriyle özdeşleştirip sembolleştirdiği, özü itibariyle baharın gelişinin kutlandığı coşkuyla karşılandığı bir gündür.
Yaşadığı geniş coğrafyada doğa ve çevrenin uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı'nın Anadolu'da ve Türk kültürünün yayıldığı bölgelerde de son derece köklü ve zengin bir geçmişi vardır.
Oya Akın Yıldız Koleji Ortaokulu öğrencileri de bahar bayramını coşkuyla kutladılar. Nevruzun en güzel geleneklerini yaşatarak ateş üstünden atlama, mendil kapmaca oyunu, bolluk ve bereketi simgeleyen nevruz tepsisi süsleme gibi pek çok etkinlikle hem eğlendiler hem öğrendiler hem de bahara merhaba dediler.

Portakal Çiçeği: Orman Haftası Etkinlikleri:

Oya Akın Yıldız Portakal Çiceği İlkokulu olarak TEMA vakfıyla birlikte yaptığımız doğa çalıştayında hem bilgilendik hem de eğlendik. Anasınıfı öğrencilerimiz "Dedemin Masalı",1.sınıflar " Biyolojik Çeşitlilik" ,2, 3 ve 4.sınıflarımız "Toprak ve Erezyon" konularında bilgilendiler. Ardından tüm öğrencilerimiz tüpleme yöntemiyle meşe palamutlarını saksılara diktiler.


Çanakkale Geçilmez!

Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü! 
Çanakkale şehitlerinin yazdığı destanla büyük bir zafere imza atıldı. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü ve 6 milyonda bir ihtimal olan mermilerin havada çarpıştığı bu destan unutulmayacak, Çanakkale Türküleri büyük destanı asırlar boyu hafızalarda diri tutacak. Kimse unutmasın ki ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!
Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.


Portakal Çiçeği: Pi Günü Etkinlikleri

Pi sayısı nedir? 
Tarihi 250 yıl öncesine dayanan, bir dairenin çevresinin çapına bölünmesi ile elde edilen yaklaşık 2.7 trilyon basamağı bulunmuş bir matematiksel ifadedir. 
Her yıl mart ayının 14. günü kutlanan 'pi günü', okulumuzda da pek çok etkinlikle hayat buldu. Öğrencilerimiz pi şeklinde yaptıkları pastaları jürimize sundular, pi sayısının en fazla basamağını akılda tutmak için yarıştılar, oryantiring etkinliğiyle matematiğin keyfini çıkardılar. Etkinliğimize katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Yıldız: Dünya Pi Günü'nde 365 Avm'deydik:

Dünya Pi Günü'nü Pi tişörtü boyama, Pi sayısını ezbere okuma ve pi pastası-kurabiyesi yapma yarışmalarıyla kutlayan öğrencilerimiz 365 Avm'de açtıkları RESFEBE Sergisi ile de Pi etkinliklerini taçlandırdılar.


Portakal Çiçeği: Türkiye Geneli Sınavda 1. Olan Grurumuz:

2-A Sınıfı öğrencimiz Yağız Ege KARAALİ Okulistik Sınavında Türkiye Birincisi olmuştur. Öğrencimizi başarısından dolayı kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


Yıldız: Türkiye Geneli Sınavda Türkiye 1. Olan Yıldızlarımız:

"Hiç bir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!"K. Atatürk sözü Oya Akın Yıldız Koleji'nde can buluyor. Türkiye 1. Si olan 2/A sınıfı öğrencilerimiz Arda Özat ve Kaan Ege Yıldırım'ı kutlar başarılarının devamını dileriz.


Portakal Çiçeği: Öğrencilerimiz Rahmi Koç Oyuncak Müzesine Gezi Yaptılar.

Öğrencilerimiz keyifle gerçekleştirdikleri bu gezide, teknolojik gelişmelerde geçmiş ve günümüz arasında bağlantı kurabildiler. Kültürel özelliklerimizin farkına vardılar. Yazdıkları, gördükleri ve öğrendikleri arasında bilgi transferi yapabildiler.


Yıldız: Yıldızlarımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Çiçekler Dağıtarak Kutladılar

Adı kadın
Anadır, bacıdır kadın
Candır canandır, eştir kadın
Eli öpülesidir, duygu selidir kadın
Anlattıkça çoğalan, çoğaldıkça güçlenen kadın...


Yıldız: Yıldızlar Yeşilay Haftasını Etkinliklerle Kutladılar

97 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası'nı vesile kılarak toplumun bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeyini artırmayı hedefliyor. Bu yıl bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için ''SEN DE SÖZ VER'' konseptiyle kutlanan haftada öğrencilerimiz de çeşitli etkinliklerle hem bilgilendiler hem eğlendiler.


Portakal Çiçeği : Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Yıldız Portakal Çiçeği Şubesi Yeşilay Haftası Etkinlikleri ile öğrenciler Yeşilay'ın önemi ile ilgili bilgilendiler. Etkinlikler kapsamında tüm okulda pankart açan öğrenciler daha sonra sağlık koşusu ile etkinlikleri tamamladılar.
İlgili Galeri için TIKLAYINIZ


Yıldız: TEMA Sorumlusu Sayın Sevgi Sevindik Okulumuzu Ziyaret Etti.

TEMA gönüllüsü olan 3. Sınıf öğrencilerimiz meşe palamudu tüpleme çalışması yaptılar ve yapılan su sunumunu büyük ilgiyle dinlediler.


Portakal Çiçeği : ''Trafik Dedektifleri'' Okulumuzu Ziyaret Ettiler...

Biz trafik dedektifleriyiz 
Bütün kuralları, çok iyi biliriz
Bilmeyenlere öğretiriz
Hataları hep, düzeltiriz
Arka koltuktur, bizim yerimiz
Hep bağlıdır kemerlerimiz
Güvenliğe çok önem veririz
Kırmızıda durur yeşilde geçeriz
Her şeyi görmeli 
Kuralları bilmeli 
Trafik dedektifi 
Hatayı önlemeli


Portakal Çiçeğinde Hijyen Eğitimi

Kurum hemşiremiz Başak Uludağ Çakar hijyen eğitimi ve önemi hakkında İlkokul öğrencilerimize sunum yaptı. Öğrencilerimiz sunumun sonunda yapılan soru-cevaplarla konunun önemini kavradılar.


Portakal Çiçeği : 8. Sınıflarımızla ''Başaran Bireyler'' Çalışması Yapıldı.

8. Sınıf öğrencilerimizin güçlü ve zayıf yönlerini keşfederek kendilik farkındalığına ulaştıkları, ihtiyaç ve önceliklerini belirledikleri aynı zamanda nefes egzersizleri ve rahatlama çalışmalarıyla desteklenerek stres anlarında başa cıkma becerilerine katkı sağlamayı amaçladığımız Başaran Bireyler çalışması yaptık.


Yıldız: Öğrencilerimize Ankara İtfaiyesi Ekibinden Nurettin AYAZ tarafından Yangın ile mücadele eğitimi verildi.

 Konuğumuza bu önemli eğitim için teşekkür ediyoruz.


Sevgi Günümüz Kutlu olsun...


Gururluyuz... Öğrencimiz Balım Naz Çalışkan Latin & Standart minikler dans 2 E clasmanında 2.lik aldı.

4/A sınıfı öğrencimiz Balım Naz Çalışkan Türkiye Dans Sporları Federasyonu Latin & Standart minikler 2 E clasmanında 2.lik aldı. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.


Portakal Çiçeği Yıldızlarının Karne Heyecanı

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönemini başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve çok sevgili velilerimizi emeklerinden dolayı kutlar iyi tatiller dileriz.


Portakal Çiçeği Anasınıfı ve İlkokul 1. Sınıf Yıldızlarının İlk Karne Heyecanı

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönemini başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hazırlık sınıflarımız ve 1. Sınıflarımız ilk karnelerinin heyacanını coşkulu bir şekilde yaşadılar. Tüm öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve çok sevgili velilerimizi emeklerinden dolayi kutlar iyi tatiller dileriz.


Yıldızlarımız Karnelerini Aldılar...

Anasınıfı ve 1. Sınıflarımızın İlk Karne Heyecanı

Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz ve velilerimizle İlk karne heyecanını hep birlikte yaşadık.

İyi tatiller...:)


:)

Gururluyuz ... Portakal Çiçeği Koleji 2-A Sınıfı Türkçe ve Matematik derslerinde il birincisi olmuşlardır.

::: GURURLUYUZ:::
Oya Akın Yıldız okulları'ndan Portakal Çiçeği Kolejimiz , Üçüncü okilistik sınavında okulumuz Portakal Çiçeği 2-A Şubesi Türkçe ve Matematik derslerinde il ve ilçe birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Gururluyuz ... Yıldız Koleji İlkokul Öğrencilerimiz Türkiye Birincisi oldular.

:::GURURLUYUZ:::
İlkokul öğrencilerimizden ;

2-B Ada Balcı

3-A Eren ÖZTÜRK
3-B Defne ÇETİN
3-C Duru ARAT
3-C Elvin KARA
3-C Beyza Naz TEMEL

Türkiye geneli yapılan, 60497 kişinin katıldığı , Okulistik deneme sınavında Türkiye BİRİNCİSİ olmuşlardır. Öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyor, gurur duyuyoruz.

Portakal Çiçeği : Şiir Dinletisi

Şiir duygudur, şiir düşüncedir, şiir tutku, şiir hayattır... Bir şiirdir yaşamak... 
Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Ortaokul öğrencileri Yıldız Şiir Günü'nde bir araya geldiler... Bu anlamlı günler için öğrencilerimize ve Türkçe öğretmenimize teşekkür ederiz...


Sosyal Sorumluluk Projesi

Ortaokul öğrencilerimiz bir Sosyal Sorumluluk Projesinde canla basla calismanin ne demek oldugunu herkese gosterdiler. Yürüme engelli bir arkadaslarina akülü sandalye alabilmek icin ellerinden geleni yaptilar. Getirdikleri yiyecekleri satip, paralarini da bu sorumlulukla harcadilar. Bu etkinligi bir firsat egitimi olarak kullanip getirilen yiyecek isimlerini ingilizce ogrenerek alisveris yaptilar. Bizi duygulandiran gögsümüzü gururla kabartan bu güzel gün için ögrencilerimize Ve tabi ki özenle hazirladiginiz enfes yiyecekler için siz velilerimize tesekkur ederiz.


Rehberlik Etkinlikleri: Güvenli İnternet Kullanımı

Rehberlik Etkinlikleri kapsamında Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Biriminden Valit Aslankol misafirimiz oldu. 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizle "Güvenli Internet Kullanımı" üzerine sohbet eden misafirimiz Internet Bağımlılığı, İnterneti Doğru Kullanma ve Siber Zorbalık gibi konulara değindi.


Bu Ay Kimi Dinliyoruz: Aşık Veysel

"Bu Ay Kimi Dinliyoruz" 
Ayın bestecisinde bu ay Vivaldi'den sonraki konuğumuz Aşık Veysel oldu. Ikı hafta boyunca Aşık Veysel'in eserlerini dinleyip hayatı ile ilgili bilgiler öğreneceğiz.


Yıldız : Şiir Dinletisi

Şiir duygudur.Şiir anlatmak. Şiir sonsuzluğa giden bir yoldur. Hayattır şiir; hayata dair.
Amacımız şiiri beraber anlamak,beraber anlatmak,beraber hissetmek ve paylaşmaktir. Şiire yaptigimiz bu yolculukta yıldızlar altında bulusmak dileğiyle..Portakal : 6.Sınıf Öğrencilerimiz Ünlü ''Fil Macunu'' Deneyini yaptılar

Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Kolejli Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdikleri keşiflere bir yenisini eklediler... Fen ve Teknoloji dersi deneyleri kapsamında 6. Sınıf öğrencilerimiz ünlü fil macunu deneyinin ilk keşfini yaptılar.


Okulumuzda Münazara Günleri Başladı

Oya Akın Yıldız Koleji Münazara Günleri Başladı...
Okulumuz Türkçe Zümresi tarafindan organize edilen Kültür - Edebiyat etkinlikleri kapsaminda çocukların kendilerini doğru bir şekilde ifade etmeleri, sözlü iletişimi en iyi şekilde kullanmaları, karşıt görüşlere saygı duymayı ve dinlemeyi amaçlayan Münazara etkinliğimizi gerçeklestirdik. 
Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Gururluyuz : Oya Akın Yıldız Okulları öğrencilerimizden gururlandıran dereceler...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kayak yarışları bu sene Erciyes Kayak Merkezi'nde yapıldı..
2 gün süren yarışlar sonunda Ögrencilerimizden Deniz Coşkun 2. Zeynep Coşkun ise 3. oldu. Ogrencilerimizi tebrik eder basarilarinin devamini dileriz.


Bu Ay Kimi Dinliyoruz: Antonio Vivaldi

"Bu Ay Kimi Dinliyoruz" 
Ayın bestecisinde bu ayki konuğumuz Antonio Vivaldi oldu. Ay boyu Antonio Vivaldi eserlerini dinleyip hayatı ile ilgili bilgiler öğreneceğiz.


Stop Bullying!

Hafta boyunca eğitimleri verilen Zorba Olma Kanka Ol etkinliğinin finali cuma günü tüm okul öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte yapıldı. Etkinlikte öğrencilerimiz hazırladıkları pankartlarıyla ve kampanyamızın renklerindeki eldivenleriyle Sev Kardeşim parçasını birbirlerine sarılarak heyecanla söylediler. Haftanın Kankaname kazanan öğrencilerine sertifikaları okul müdürümüz Nazan ATABEK, müdür yardımcımız Reyhan ÇAKIR, rehber öğretmenimiz Meryem ALTINKAŞ ve sınıf öğretmenlerimizin katılımıyla teslim edildi.


Mucit Amca Okulumuzda

Hazırlık sınıflarımız Mucit Amcayla hem eğlendiler hem öğrendiler.


Bu ay kimi dinliyoruz: Barış Manço

"Bu Ay Kimi Dinliyoruz" 
Ayın bestecisinde bu ayki konuğumuz Barış Manço oldu. Ay boyunca Barış Manço eserlerini dinleyip hayatı ile ilgili bilgiler öğreneceğiz.


Sosyal Sorumluluk Projesi

Öğrencilerimizin yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projesi basında da yer aldı. Öğrencilerimiz yıl boyu yaptıkları etkinliklerde biriktirdikleri parayla ihtiyaç sahibi bir öğrenciye işitme cihazı hediye ettiler. Emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve velilere tekrar teşekkür ederiz.


En Büyük Engel Sevgisizliktir!

Oya Akın Yıldız Koleji öğrencileri Engelliler Haftası boyunca yaptıkları etkinliklerle Engellilerin sorunlarına dikkat çektiler. Hazırladıkları pankart ve resimlerle "Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz” diyerek, "Aralarındaki Tek Engelin Sevgisizlik” olduğunu haykıran öğrencilerimiz geçen yıl yapılan " Sessizliğime Ses Verin” kermesinden sağlanan gelirle 13 yaşındaki işitme engelli Furkan’a, iki adet işitme cihazı hediye ettiler. Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi olan Furkan ve kardeşi okulumuzda öğrencilerimizle birlikte çeşitli ders ve etkinliklere katılarak keyifli bir gün geçirdiler Ayrıca Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzu ziyaret eden Sakatlar Derneği Başkanı Sayın Mithat Toruk ortaokul öğrencilerimizle söyleşi yaparak günlük hayatta engellilerin karşılaştıkları sorunlar ve onlara nasıl destek olabilecekleri konusunda merak edilen soruları cevaplandırdı. İşitme cihazının alımında GATASES İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’ ne ve Odyolog Dr. Meltem Genç’ e esirgemediği ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Katkılarından dolayı siz değerli velilerimize, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürü borç biliriz.

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerimiz yine çok eğlendiler.
Rehberlik Etkinlikleri

Okul PDR uzmanımız Meryem Altınkaş Rehberlik Etkinlikleri kapsamında 2. sınıf öğrencilerimize "Özel Bölgelerimiz, Kişisel Sınırlar, Mahremiyet, İyi Dokunuş-Kötü Dokunuş" eğitimi vermiştir.


Bu ay kimi dinliyoruz: Bach

Bu ay kimi dinliyoruz köşesinin konuğu müziğin matematikçisi Johann Sebastian Bach 'dir. Öğrencilerimiz ay içerisinde Bach eserleri dinleyecek ve hayatı ile ilgili bilgiler öğreneceklerdir.Yıldızlar Dünya Çocuk Hakları Gününü Kutladılar

PDR Birimimiz ve Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Elif Züleyha Şahin'in ortak projesi olan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlamalarında çocuklarımız, sokakta çalışan, şiddete maruz kalan, düşünme hakkı elinden alınan, savaşlar yüzünden evini ailesini terk etmek zorunda kalan tüm çocukların sesi oldular. Etkinliğimizin hazırlanmasında başta müzik öğretmenimiz Yasin Filiz olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.
Atam İzindeyiz

Oya Akın Yıldız Okulları olarak tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte Anıtkabirdeyiz...

10 Kasım : Atam İzindeyiz...


Yaşasın Cumhuriyet :)


Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Koleji İlkokul-Ortaokul Başkanları tüm öğretmen ve arkadaşlarına teşekkür konuşmalarını törenle yaptılar.

Oya Akın Yıldız Okulları'nda her yıl gerçekleştirilen okul başkanlığı seçimleri sonuçlandı. Demokratik bir ortamda gerçekleşen okul seçimleri sonucunda;
Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Koleji İlkokul Başkanı Tuana SELEK
Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği Koleji Ortaokul Başkanı Türker ŞAHİNDOKUYUCU oldu.

İşte okul başkanlarının konuşması :

İlkokul Başkanı Tuana SELEK Konuşması :

Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği İlkokulu Okul Temsilci Öğrenci olarak sizlerle duygularımı paylaşmak istiyorum.

İlk duyuru yapıldığında çok heyecanlanmış acaba becerebilirmiyim, seçilebilirmiyim diye endişelenmiştim.

Ama ailemin ve siz arkadaşlarımın destekleriyle bu gün sözcünüz olarak karşınızdayım. Herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca desteğini her zaman hissettiğim Oya Teyzeme, Okul Müdürümüz Belgin Öğretmenime, Sınıf Öğretmenimiz Gülşen SURAT’ a çok çok teşekkür ederim.

Hepinizi çok seviyorum.


Ortaokul Başkanı  Türker ŞAHİNDOKUYUCU Konuşması


Bildiğiniz üzere sizler tarafından yapılan oylama sonucu Okul Başkanı seçildim. Öncelikle beni seçtiğiniz için teşekkür ederim. Ben aslında kendimi sizlerin istek ve arzularınıza tercüman olabilmek için seçildim.  Ayrıca seçim öncesi size yapılması için söz verdiğim vaatlerle ilgili çalışmalara başladım. Şuanda çanta ve mont askılığının yapılmasıyla ilgili okul idaremizle görüştüm; en kısa zamanda yapılacak. Sosyal ve Kültürel etkinliklerle ilgili Aykut Öğretmenimle çalışmalara başlayacağım. Bu hususlarda sizlerin de tekliflerini bekliyorum.

Sevgili Arkadaşlar, az önce bahsettiklerimin yanında bizlerin asıl görevinin bizi seven ve fedakarlık yapan ailelerimizin yüzünü güldürmek olduğunu unutmayalım. Değerli Öğretmenlerime, Müdürüme ve siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim.


Oya Akın Yıldız Koleji İlkokul-Ortaokul Başkanları tüm öğretmen ve arkadaşlarına teşekkür konuşmalarını törenle yaptılar.

Oya Akın Yıldız Okulları'nda her yıl gerçekleştirilen okul başkanlığı seçimleri sonuçlandı. Demokratik bir ortamda gerçekleşen okul seçimleri sonucunda;
Oya Akın Yıldız Koleji İlkokul Başkanı Arda Şengül
Oya Akın Yıldız Koleji Ortaokul Başkanı Sılacan AKDOĞAN oldu. 

İşte okul başkanlarının konuşması 

İlkokul başkanı 3-A Sınıfından ARDA ŞENGÜL

"Oya Akın Yıldız Koleji’nin Yıldız Öğretmenleri ve Yıldız Öğrencileri,

Bugün burada bu konuşmayı yapabiliyorsam, bunu öncelikle Ulu Önder Atatürk’e borçlu olduğumu biliyor, O’nu saygı ve minnetle anıyorum.

Bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin vazgeçilmezi demokrasiyi, bu yaşta yaşayarak öğrenmemize imkan tanıyan "Okul Yönetimi”mize hepimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Heyecanla geçen seçim çalışmalarının ardından, başkan seçilmiş olmanın mutluluğu ve gururu içindeyim.

Büyükler hep söyler, ilkokul unutulmazmış. Unutmayacağım anılara böyle güzelini eklediğiniz için, el ele veren tüm yıldızlara minnettarım.

Aday olan tüm arkadaşlarımı da ayrıca kutluyor, başkanlığı el ele yürüteceğimizi bilmelerini istiyorum.

Üç yaşımdan beri Oya Akın Eğitim Kurumları’nda beni sevgiyle büyüten "tüm öğretmenlerim”e,  özellikle iyi ki benim öğretmenim olan, elimi hep sımsıkı tutan canım sınıf öğretmenim "Tuyan Doğan”a,

Birlikte büyüdüğüm ve seçim çalışmalarının başından beri her türlü desteği veren canım "sınıf arkadaşlarım”a,

Her derde yetişen güler yüzlü Rehber Öğretmenimiz "Meryem Altınkaş”a,

Tüm okulu sevgiyle kucaklayan yıldız Müdürümüz "Nazan Atabek”e,

Hep daha iyiye hep daha güzele ulaşmamız için durmadan çalışan yıldız kalpli "Oya Teyze”ye, ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Hep birlikte mutlu ve başarılı bir yıl geçirmeyi diliyor,  bana verdiğiniz görevi en iyi şekilde yapacağıma söz veriyorum.

Hepinizi çok seviyorum.

                                                                                                      İlkokul Başkanı

                                                                                                      Arda Şengül 3C


----

Ortaokul Başkanı 8-A Sılacan AKDOĞAN

Sayın Müdürüm, değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlarım ve Oya Teyze;

Dört yıldır okumuş olduğum OYA AKIN YILDIZ KOLEJİ’nden  Ortaokul Başkanı olarak mezun olacağım için çok mutlu ve gururluyum. Bu süreç  içerisinde benden desteklerini esirgemeyen öğretmenlerime, çalışmalarımda bana yardımcı olan  arkadaşlarıma, bana oy veren sınıfıma ve diğer arkadaşlarıma teşekkür ederim. Teog sınavlarını da göz önünde bulundurarak benden istediklerinizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım.

 

Saygılarımla,

Ortaokul Başkanı

Sılacan Akdoğan


Oya Akın Yıldız Okulları öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte Ortantiring etkinliğinde bir aradayız...

Oya Akın Yıldız Okulları öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte Ortantiring etkinliğinde bir aradayız...

Okulumuz Beden Eğitimi Zümresi tarafından organize edilen Oryantiring etkinliğinde Oya Akın Yıldız Okulları Öğretmen, vel, ve öğrencilerimizle doğanın içinde bir pazar günü geçirdik. 

Katılımlarıyla pazar gününe değer katan tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Yıldız Cumartesi Okulu Başladı

Yıldız Cumartesi Okulu Başladı...


Oya Akın Yıldız Okulları "Yıldız Cumartesi Okulu Spor, Sanat, Bilim Ve Teknoloji aktiviteleriyle başladı...
Yıldız Cumartesi Okulu kapsamında öğrenciler; Basketbol, Futsal, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi, Eskrim, Yüzme, Buz Pateni, Temir Atölyesi, Mutfak Atölyesi, Moda Tasarımı, Bale, Kingbox, Elektronik Robotik programlarına katılma fırsatını yakalıyorlar.

Yıldız Cumartesi okulu kayıtları devam ediyor.

...

Tüm öğrencilerimize keyifli haftasonu diliyoruz.Okulumuz KODUCUP 2016 TÜRKİYE ÜÇÜCÜSÜ oldu.

Öğrencilerimiz : Microsoft, Habitat ve Finansbank tarafından yürütülen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi kapsamında, 8 Eylül Perşembe Günü İstanbul Finansbank Kristal Kule'de gerçekleştirilen , Türkiye geneli 165 takımın yarıştığı KoduCup 2016 Finalinde, Objects- Futbolda Çevreye Saygı oyunlarıyla Türkiye Üçüncüsü oldular.

Okulumuz Türkiye genelinde resmi olarak projeyi uygulayan ilk okul olma özelliği taşımaktadır.

Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Fatoş Bölükbaşı ile finalde yarışan ve ayrıca koducup için oyun yazan tüm öğrencilerimizi kutluyor, gurur duyuyoruz.

KoduCup Sürecinde destekleri için tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Oya Akın Yıldız Okulları


KoduCup2016 ile ilgili haberler

1. http://www.hurriyet.com.tr/gelecegin-bilisim-dehalari-kodu-cupta-yaristi-40219995

2. http://www.sabah.com.tr/yazarlar/kadak/2016/09/11/turkiyeyi-kod-yazan-cocuklar-ziplatacakOya Akın Yıldız Okulları'nda Oryantasyon Programı yapıldı.

Özel Oya Akın Yıldız Okulları "YILDIZ KOLEJİ" ile Oya Akın Yıldız Okulları'nın yepyeni okulu olan "Oya Akın Yıldız Portakal Çiçeği" 2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemine Anasınıfı ve Birinci Sınıf öğrenci ve velileriyle gerçekleştirilen "Yıldız Oryantasyon Programı" ile açıldı.

Okullarımızın Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri ile eğlenceli ve eğitici bir oryantasyon programı gerçekleştirildi.

Tüm öğrencilerimize bizimle başlayan eğitim yolculuklarında başarılar dileriz.

"Her çocuk keşfedilmeye hazır bir yıldızdır!"

Oya Akın Yıldız Okulları


Oya Akın Yıldız Okulları Yaz Okulu son hızıyla devam ediyor.

Öğrencimiz 11. Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışması'nda Keman dalında Çankaya İl'inde 1. olmuştur.Öğrencimiz Mayra Kütük 11. Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışması'nda Keman dalında Çankaya İl'inde 1. olmuştur. 

Öğrencimizle gurur duyuyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

GURURLUYUZ! Öğrencilerimiz Türkiye BİRİNCİSİ oldular.

GURURLUYUZ!
Öğrencilerimiz Türkiye BİRİNCİSİ...

Türkiye Geneli Okulistik 6. Deneme Sınavında okulumuz
2. Sınıf öğrencilerinden ...
*Eren ÖZTÜRK,
*Defne ÇETİN,
*Elvin KARA
44.228 kişi arasından tam puan alarak,

3. Sınıf öğrencilerinden,
*Kayra Ece YILDIRIM
*Heliz Nehir ÖZDİNÇ
67.590 kişi arasından tam puan alarak,

TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuşlardır.

Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmen ve velilerimizi tebrik ederiz.

Uluslararası Ankara Çocuk Müzikleri Festivali'ndeyizOkulumuz "Yıldız Bando Takımı" Uluslararası Ankara Çocuk Müzikleri Festivali'nde sahne aldılar. 
Yıldız Bando Takımımızla gurur duyuyoruz.

Basında Biz..."Kodu ile oyun tasarlama" programı haberi Çankaya Maarif gazetesinde...

Minik parmaklar geleceği programlıyor projesi, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi kapsamında gerçekleştirilen "kodu ile oyun tasarlama" programı haberi Çankaya Maarif gazetesinde...Öğrencimiz Dünya şampiyonasında...World Dance Cup Final yarışmasında Salsa Children 2016 elemelerinde 2. oldu.

::GURURLUYUZ:::
6. Sınıf öğrencimiz, Elif Sude YILMAZ, World Dance Cup Final yarışmasında Salsa Children 2016 elemelerinde 2. oldu. Miami de yapılacak Dünya Şampiyonasına Türkiye adına katılmaya hak kazanmıştır.
Öğrencimizi tebrik eder başarışarının devamını dileriz.


Öğrencimiz London College of Music tarafından yapılan piyano grade sınavını "çok iyi" derecesi ile kazandı.2. Sınıf öğrencimiz Aykız Nefes Erözalp, London College of Music tarafından yapılan piyano grade sınavını 91 puan alarak "çok iyi" derece ile kazanmıştır.

Öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

19 Mayıs: Doğum Günün Kutlu Olsun ATA'm!Bir tarih, bir zafer, gurur öyküsü. 
Yaşasın Atatürk, yaşasın gençlik.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramımızı coşkuyla kutladık.

Oya Akın Yıldız Okulları'nın bir araya geldiği 4.Yıldız Çocuk Şenliği'nde öğrencilerimiz sahnede parladılar.4. Yıldız Çocuk Şenliğimiz..Coşkuyla..Gururla..

Oya Akın Yıldız Okulları'nın bir araya geldiği 4.Yıldız Çocuk Şenliği'nde öğrencilerimiz sahnede parladılar.

Emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve destekleri için değerli velilerimize çok teşekkür ederiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını coşku ve heyecanla kutladık. Şarkılar söyleyen öğrencilerimiz ile velilerimiz, törenin ardından Yıldız Bando ekibinin şarkıları eşliğinde 23 Nisan yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Yaşasın 23 Nisan smile ifade simgesi

Öğrencimiz ngiltere Royal Academy of Dance’in Yaptığı Grade sınavını kazandı.Gururluyuz..
İlkokul 1. Sınıf öğrencimiz Azra Neslişah ÇELİK, İngiltere Royal Academy of Dance’in Yaptığı Grade sınavını kazanmıştır. 

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Öğrencimiz Ankara Yelken Optimist il yarışlarında İl 4. sü oldu.Gururluyuz:
Öğrencimiz Zeynep Duru AYTEKİN Ankara Yelken Optimist il yarışlarında İl 4. sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Altın Madalya Matematik OlimpiyatlarıAnkara Matematik Olimpiyatlarında okulumuz 8/A sınıfı öğrencilerinden Arda Doğan altın madalya ödülünü, Irmak Turhal ve Hasanalp Birken'de dereceye girerek katılım belgelerini aldılar.

Rehberlik Etkinlikleri: Öfke Kontrolü EğitimiOkulumuz Pdr. Uzmanı Meryem Altınkaş tarafından Anasınıfı, 1.2. ve 3. sınıf öğrencilerine ''Öfke Kontrolü Eğitimi'' verilmiştir. Öğrencilerimiz eğitimin sonunda kendilerini öfkelendiren tüm duygularını balonlara üfleyip büyük bir zevkle patlattılar.

Kardeş okulumuz Minik Devler Anasınıfı'nı ağırladık.Minik Devler Anasınıfı birinci sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte oldukça eğlenceli ve eğitici zaman geçirdiler.

Dünya Tiyatrolar Günü27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Kapsamında tiyatro, yönetmen ve eğitmeni Gamze Tezbaşaran okulumuzu ziyaret etti. 3. sınıf öğrencilerimizle tiyatro üzerine çok eğlenceli bir eğitim verdi. Eğitimde, tiyatro nedir, sahne arkasında neler yaşanır ve kimler görev alır; Oyun sahneye çıkana kadar hangi aşamalardan geçer, oyun sırasında yaşanan sorunlar nasıl çözülür gibi pek çok konu üzerine sohber ettiler. Öğrencilerimizin ilgisi ve sohbetinden çok etkilenen konuğumuza Oya Akın Yıldız Koleji adına teşekkür ederiz.

Orman Haftası Kutlamaları24-26 Mart Haftası Etkinliklerinde Çevre Kulübü olan 4-A ve 4-B sınıflarımız ''Dağlar Ardında Bir Orman Varmış'' oyunuyla; Tema gönüllüsü olan 2. sınıflarımız ise hazırladıkları şiir, özlü söz ve şarkılarla Orman Haftasını coşkuyla kutladılar.

Yaşlılara Saygı HaftasıOkulumuz Pdr. Uzmanı Meryem Altınkaş tarafından Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında 2. 3. ve 4. sınıflara farkındalık eğitimi verilmiştir.

Gururluyuz: Salsa Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Türkiye 3.sü oldu.

2015-2016 TDSF Sportif Sosyal Danslar (Salsa) Türkiye Şampiyonası'nda , 6-A Sınıfı öğrencimiz Elif Sude YILMAZ 3. olmuştur.

Öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

Dünya Down Sendromu Farkındalık GünüOkulumuz Pdr Uzmanı Meryem Altınkaş tarafından tüm ortaokul öğrencilerine yönelik ''Down Sendromu Farkındalık'' Eğitimi verilmiştir.

Happy World Water DayOkulumuzda Dünya Su Günü Kapsamında İngilizce zümresi tarafından hazırlanan 

"The World Water Day" etkinliği ortaokul öğrencilerimizin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Rehberlik Etkinlikleri: Her Hafta Bir Doz MotivasyonOkulumuz Pdr. Uzmanı Meryem Altınkaş tarafından tüm ortaokul öğrencilerine yönelik ''Her Hafta Bir Doz Motivasyon'' etkinliğine başlanmıştır. Öğrencilerimize hedeflerine ulaşmaları için çıktıkları yolda kendi içlerindeki güce inanmanın, harekete geçebilmenin, zorluklar karşısında pes etmemenin önemini vurgulayan ''Her Hafta Bir Doz Motivasyon'' etkinliğinde ilk doz verilmiştir.

Yazarlar Forumu Başkanı velimiz Celal Aydın; 7. Ve 8. Sınıflarımızla "Yaratıcı Yazarlık" Söyleşisinde bir araya geldi.

Yazarlar Forumu Başkanı velimiz Celal Aydın; 7. Ve 8. Sınıflarımızla "Yaratıcı Yazarlık" Söyleşisinde bir araya geldi.

Değerli velimize katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Türkiye geneli gerçekleştirilen TEOG deneme sınavında, 857 okul içerisinde 18. , Ankara İli ve Çankaya İlçe BİRİNCİSİ olmuştur.

BAŞARILIYIZ! GURURLUYUZ!

Okulumuz TEOG çalışmaları kapsamında 7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin katıldığı Türkiye Geneli Deneme Sınavı'nda
7. Sınıf Öğrencimiz;
Mısra Çağrı BAŞ il, ilçe BİRİNCİSİ ,

...

8. Sınıf Öğrencimiz;
Irmak TURHAL il İKİNCİSİ, İlçe BİRİNCİSİ olmuştur.

Ayrıca okulumuz; Türkiye geneli katılan 857 okul içerisinde 18. , Ankara İli ve Çankaya İlçe BİRİNCİSİ olmuştur.

Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Ortaokul öğrencilerinin "Bugün Günlerden Çanakkale" tiyatro oyunu basında yer alan haberleri...


Öğrencilerimizin 18 Mart 2016 günü okulumuz sinema salonunda sahneledikleri "Bugün Günlerden Çanakkale" adlı tiyatro oyunu Milliyet , Haber Türk, Güçlü Anadolu ve Sözcü gazetelerinde yer aldı.

İngilizce Etkinlikleri ''Fashion Show''3. Sınıflarımızda yaptığımız ''Fashion Show'' etkinliğinde öğrencilerimiz giydikleri kıyafetleri ingilizce sergilerken aynı zamanda müzik eşliğinde dans ettiler.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Özel ''Geleceğin Kadınları'' Resim Sergimiz açılmıştır.Okulumuzda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Özel ''Geleceğin Kadınları'' Resim Sergimiz açılmıştır.

Okulumuzda Münazara GünüÖğrencilerimizin araştırma, sorgulama, çok yönlü düşünebilme, kendini ifade edebilme ve dil becerilerini geliştirmek amacıyla her yıl düzenlediğimiz ''Yıldız Münazara Gününü'' gerçekleştirdik. Münazara sonucuna göre ''İnsan Doğaya Hakimdir'' grubu ''Doğa İnsana Hakimdir'' grubunu az bir puan farkıyla geçti. Emeği geçen tüm öğretmen ve 6. sınıf öğrencilerimizi kutluyoruz.

Feza Gürsey Bilim Merkezi GezisiOkulumuz 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflar Dünya Bilim Günü'nü Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde bir çok deney yaparak kutladılar.

İngilizce Etkinlikleri ''Meslekler'' ''Jobs''
2. sınıflara yapılan -Meslekler- ''JOBS'' etkinliğinde öğrencilerimiz İngilizce olarak meslekleri sundular. Dans gösterileri ve özel kostümleriyle meslekleri birbirlerine tanıttılar.

Noktalama İşaretlerini Öğreniyorum Etkinliğiİlkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz, yapılan noktalama işareti etkinlikleriyle hem eğlendiler hem de birbirlerine sordukları eğlenceli bilmecelerle noktalama işaretlerini arkadaşlarına anlattılar.

Okulumuz Rehberlik Etkinlikleri1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri, Okulumuz Rehberlik Birimi etkinlikleri kapsamında, Pdr Uzmanımız Meryem Altınkaş tarafından gerçekleştirilen ''Zorba Olma Kanka Ol'' adlı çalışmada yer aldılar.

28 Şubat Sivil Savunma HaftasıOkulumuzda AFAD ekibi tarafından deprem, yangın gibi tehlike anlarında neler yapılması gerektiği, binanın güvenli ve sağlıklı bir şekilde nasıl terk edileceği konularında tüm sınıflarda özel olarak bilgilendirme yapıldı. Ankara AFAD ekibine teşekkür ederiz.

Öğrencilerimizin Okulistik Başarısı...

3. Okulistik Sınavında, 7-A Sınıfı Öğrencimiz Cemre Yalçınkaya Türkiye 11, Bölge, İl, ilçe 1. si olmuştur.

Ayrıca "Başarı" ve "İlerleme" belgelerini kazanan öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ortaokul öğrencilerimizle III. Yıldız Bilim Günündeyiz...Okulumuz öğrencileri III. Yıldız Bilim Gününde bir araya geldiler.
Her yıl Ortaokul öğrencilerimizle, Fen ve Teknoloji dersi kapsamında gerçekleştirilen Yıldız Bilim Günü her yıl olduğu gibi bu yılda deneylerle, heyecanla, dolu dolu gerçekleştirildi.
Öğrencilerimizin enerji dönüşümü, hal değişimi, maddenin yapısı, fiziksel ve kimyasal değişim, beyin, böbrek, kalbin yapısı, doğal taşlar gibi deneyler okulumuzun tüm öğrencileri tarafından ilgiyle izlendi.
Bilim gününde emeği geçen öğretmen ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Gururluyuz: Kayak Yarışları'nda Ankara 6.sı olduk!


Ankara Okullar Arası Kayak Yarışması'nda Ankara 6. sı olduk. 

Erciyes Kayak Merkezi'nde 13-14 Ocak 2016 tarihlerinde yapılan yarışlarda bizleri dereceler alarak temsil eden 
Zeynep COŞKUN (3.) , 
Mehmet Yiğit SAVAŞ (4.),
Deniz COŞKUN (5.)
Ata ATLIOĞLU (6.) olmuştur.


Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Tübitak Bilim ve Teknik dergisi, bilim söyleşisi ve kitap fuarı gezisiOkulumuz Ortaokul 5. 6. ve 7. sınıf öğrencileri TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisi bilim söyleşisi 10. Ankara Kitap Fuarında Prof. Dr Gökhan Özyiğit'in ''Kanserden Korunma'' başlıklı bilim söyleşisinin ardından kitap fuarını gezme şansını yakaladılar.

Hazırlık Sınıflarımız İngilizce Film İzledi
We watch films with our preschool. We learn to buy tickets and Popcorn. 
Hazırlık sınıflarımızla İngilizce film izledik. Bu eğlenceli aktivite ile İngilizce bilet ve mısır almayı sormayı öğrendik.

Rehberlik Etkinleri Devam EdiyorOkul Pdr Uzmanı Meryem Altınkaş tarafından 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerimize ''Tedbirler Ülkesine Seyahat'' isimli etkinlik yapılmıştır. Bu etkinlikte kişisel sınırlarımız, özel alan ve özel bölgelerimiz, iyi dokunuş-kötü dokunuş konuları üzerine bilgilendirme yapılmıştır.

GURURLUYUZ: Beyaz Bayrak Sahibi Olduk!
Özel Oya Akın Yıldız İlkokulu-Ortaokulu temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan dolayı İl Milli Eğitim ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden ''Beyaz Bayrak'' aldık. 
Beyaz Bayrak,plaket ve flamamızı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Okul Müdürü Nazan Atabek okulumuz adına teslim aldı.

Uluslararası Bilge Kunduz Ödül Töreni GerçekleştirildiÖzel Oya Akın Yıldız Ortaokulu Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Ve Bilgi-İşlemsel Yarışması´na 5. Ve 6. Sınıfta okuyan 54 öğrencilerimizle, 9-13 Kasım 2015 haftasında katıldık. Yarışma Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatoş BÖLÜKBAŞI Koordinatörlüğünde, Okulumuz Bilişim Teknolojileri Laboratuvarında "online” olarak gerçekleştirildi. Değerlendirmede en yüksek puan 135 olarak belirlenmiştir. Sonuçlara göre 5-B Sınıfından öğrencimiz Ezgi SÖNMEZ tüm soruları doğru cevaplayarak en yuksek puani almistir.
ilk üçe giren öğrencilerimiz ödüllerini alırkenkatılım gösteren 5. 6. snflara da katılım sertifikası verildi

Dünya Çocuklarıyla Aynı Anda "Hours of code"etkinliğine katıldık.

Tüm dünya çocuklarıyla aynı anda, Bilişim Teknolojileri dersi kapsamında ilkokul 2.3.4. sınıf ile tüm ortaokul öğrencilerimizle "Hours Of Code" etkinliğine katıldık.

Öğrencilerimiz Kodu Game Lab ile programlama çalışmalarına ek olarak "Hours of Code" ile programlamaya devam ettiler.

Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize özel katılım sertifikası hazırlayan #habitat derneğine teşekkür ederiz.

4. sınıflar ile ortaokul öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte Star Wars 7 : Güç Uyanıyor 3D filmini izlediler.

Yerli Malı Haftası EtkinlikleriOkulumuz İngilizce Etkinlikleri ''English Activities'' kapsamında Shopping Activities yapıldı. Bu aktiviteyle öğrencilerimizde girişimcilik ruhunu destekledik. 
Hedefimiz: Okumuzda yılboyu yapılan etkinliklerde biriktirilen parayla işitme engelli bir çocuğumuza işitme cihazı almak.

Okulumuz 2. Sınıf Öğrencileri Rahmi Koç Oyuncak MüzesindeÖğrenciler gezide oyuncakların tarihi gelişimini incelediler. Atölyelerde oyuncaklar ve minyatür eserlerin nasıl yapıldığını gördüler. Verimli ve keyifli zaman geçirdiler.

Ortaokullara Beslenme Eğitimi VerildiOkulumuz Hemşiresinin de katkılarıyla Ortaokullara Beslenme Eğitimi Verildi.

Okulumuzda LÖSEV Bilgiledirme Semineri Yapıldıİlkokul 2.3. ve 4. Sınıf öğrencilerimiz LÖSEV bilgilendirme seminerine katıldı.Öğrencilerimize aktardığı değerli bilgilerden dolayı LÖSEV Halkla İlişkiler Yönetmeni Can ÖNEY'e teşekkür ederiz.

Bizim bir okulumuz var projesinde biz de varız...Oya Akın Yıldız Koleji olarak; Ankara Emek Rotary Kulübü tarafından organize edilen, "Bizim Bir Okulumuz Var" projesi kapsamında gerçekleşen "Bir Kadın Hayatı Kaç Kuruş" adlı tiyatro oyununa sağladığımız destek için okulumuz adına verilen bu "Teşekkür Belgesi", Dönem Başkanı tarafından kurucumuz Oya Akın'a dün akşam törenle verildi..

Sanatın her alanına destek vermeye devam eden okulumuz için çok değerli olan bu belgeyi gururla saklayacağız..

Basında Biz : Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projemiz 10.12.2015 Milliyet Gazetesi Ankara Ekinde ...

Yazar Ayla KUTLU'yu ağırladık.

Okulumuz Aralık Ayı konuğu Yazar Ayla KUTLU oldu. Öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştiren Ayla KUTLU ardından kitaplarını öğrencilerimiz için imzaladı. Program bitiminde öğrencilerle röportaj yaptığımız Ayla KUTLU'ya bu edebiyat dolu gün için teşekkür ederiz.

7. ve 8. Sınıf Öğrencilerimizle Anadolu Medeniyetler Müzesi'ndeydik...

Okulumuz "Kültür Gezileri” kapsamında 7. Ve 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerimizle birlikte Anadolu Medeniyetler Müzesini gezdik.

Uzman Antropolog Asuman ALPAGUT eşlik etti. Asuman Hanım’ın rehberliğinde Anadolu Medeniyetlerini tanıdık. Bizlere bu organizasyonu sağlayan değerli velimiz sayın Sülhan BORAN’a çok teşekkür ederiz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü : Engellilerin farkındayız. Ya siz?

Oya Akın Yıldız Koleji İlkokul Öğrencileri, engellilerin farkında olduklarını ve onların yanında olduklarını okulda yaptıkları tüm etkinliklerle gösterdiler. Tüm Ortaokul öğrencilerimize yapılan etkinliklerde İlkokul öğrencilerimize destek oldukları için teşekkür ederiz.

Yıldızlı Öğretmenler 24 Kasım'ı Coşkuyla Kutladı.

Oya Akın Eğitim Kurumları, Kurucu Oya AKIN, yöneticiler, öğretmenler ve tüm çalışanlarıyla birlikte, her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü coşkulu,eğlenceli ve samimi bir şekilde kutladı.

Basında Biz : Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor - Kodugamelab-


"21.11.2015 Akşam Gazetesi Ankara Eki Haberimiz..."

İŞTE ANKARA’YI BİLİŞİM ÜSSÜ YAPACAK PROJE : MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR...

Yüzlerce çocuk bilgisayarda program üretmeye, oyun tasarlamaya başladı
Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını arttırmayı hedefleyen "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” Projesi başladı. Projeyi Türkiye’de "ilk” uygulayan okul ise Ankara Oya Akın Yıldız Koleji oldu. Okulun yüzlerce öğrencisi şimdi bilgisayarda program üretiyor, oyun tasarlıyor.
Türkiye’nin, binde 8 olan bilişim üretimindeki payının arttırılması ve çocuklara küçük yaşlardan itibaren programlama eğitimleri verilerek bir bilişim üssü haline getirilmesini hedefleyen projeye, Ankara’da da start verildi. "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” adlı proje kapsamında Türkiye’de protokol imzalayan ilk eğitim kurumu, Ankara Oya Akın Yıldız Koleji oldu. Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat işbirliğiyle hazırlanan projeye ilişkin protokol, Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu Oya AKIN ile Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Genel Sekreteri Anıl GÖKRENK arasında imzalandı.

İlkokul 3’lerden İtibaren
Protokol uyarınca, ilkokul 3.sınıflardan itibaren uygulanmaya başlanan proje, Oya Akın Yıldız Koleji Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Fatoş BÖLÜKBAŞI koordinatörlüğünde yürütülüyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında İstanbul’da gerçekleştirilen "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor- Kodu Game Lab” eğitimine katılan Fatoş BÖLÜKBAŞI, "Microsoft- Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Eğitmeni” unvanını da taşıyor. Çocukların neden-sonuç ilişkisi kurmalarını sağlayarak algoritmik düşünme yeteneklerini geliştirmeye yönlendiren ve onların tüketmeden üretebilecekleri bir ortam sunan projenin ilk etabı Aralık 2015’te sonlanacak.

Şubat’ta Yarışmaya Katılacaklar
Eğitimlerin, öğrenciler için kod okur-yazarlığının başlama noktası niteliğinde olmasını öngören proje çerçevesinde, eğitimlere katılan çocuklara ürettikleri projeleri değerlendirme şansı da sunulacak. Kodu ile program yazdıktan sonra Türkiye çapında Kodu Cup’a katılmak için başvuruda bulunan ve ürettiklerini paylaşan öğrencilere ait projeler, oluşturulacak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye girecek ilk 10 projenin sahipleri, Şubat 2016’nın son haftasında düzenlenecek Kodu Cup Ödül Töreni’ne davet edilecek. Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Proje Koordinatörü İsmail METİN "Çocukların tüketici konumdan çıkıp üretici konuma geçtikleri bu proje kapsamında desteklerinden dolayı Oya Akın Yıldız Koleji’ne teşekkür ederiz” dedi.

Akın: Neden Ankara’da da olmasın?
Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu Oya Akın ise projenin önemine işaret etti. Türkiye’nin bilişim üretiminde arzu edilen yerde olmadığına işaret eden Akın, "Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bilişim üsleri ve buralarda üretilen katma değeri çok yüksek ürünler var. Benzeri bir bilişim üssü neden Ankara’da da olmasın? Kurum olarak uygulamaya koyduğumuz bu proje sayesinde hem öğrencilerimiz gelecekte hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar bir adım önde olacaklar, hem de bilişim üssü için ihtiyaç duyulan insan gücü şimdiden yetişmeye başlayacak” diye konuştu.


Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği Sonuçları Açıklandı…

Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği Sonuçları Açıklandı…

Özel Oya Akın Yıldız Ortaokulu Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik  Ve Bilgi-İşlemsel Yarışması´na 5. Ve 6. Sınıfta okuyan 54 öğrencilerimizle, 9-13 Kasım 2015 haftasında katıldık. Yarışma Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatoş BÖLÜKBAŞI Koordinatörlüğünde, Okulumuz Bilişim Teknolojileri Laboratuvarında "online” olarak gerçekleştirildi. Değerlendirmede en yüksek puan 135 olarak belirlenmiştir.  Sonuçlara göre 5-B Sınıfından öğrencimiz Ezgi SÖNMEZ  tüm soruları doğru cevaplayarak 1. olmuştur.

Okulumuzda ilk üçe giren öğrencilerimiz;

DERECE

AD-SOYAD

PUAN

1.

Ezgi SÖNMEZ

 

135 Puan

 

2.

 

Alper ÖCEK

Boğaç NAMAL

Deniz COŞKUN  

Eda USLU

111 Puan

 

 

3.

 

Başak KAVAS

Egemen ŞENKARA

Metin Ege ÖZDEMİR

 Zelal ERGÜN

Zeynep COŞKUN

 

107 Puan

 Öğrencileriniz sınava girdikleri https://bilgekunduz.ankara. edu.tr/ adresine girerek kendi puanlamalarını görebilirler.  Okul kodu 06-HLN dir.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgilere www.bilgekunduz.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve yüksek puan alarak okulumuzu Türkiye´de başarıyla temsil eden öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Rehberlik Etkinlikleri
      Okul Rehber Öğretmeni Meryem Altınkaş tarafından 5. sınıflara grup dinamiğini artırmaya, biz duygusunun ve işbirliğinin önemini anlamaya yönelik etkinlikler yapıldı.

5. ve 6. Sınıf Öğrencilerimiz Bilge Kunduz Yarışması'nda...

Ortaokul 5. ve 6. Sınıf Öğrencilerimiz " Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kapsamında , Bilişim Öğretmeni Fatoş Bölükbaşı Koordinatörlüğünde " 9-15 Kasım : Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği'ne katıldılar. 

Ortaokul Öğrencilerimiz Feza Gürsey Bilim Merkezinde...

İlkokul öğrencilerimizle Altınköy Açık Hava Müzesindeydik...

İlkokul öğrencilerimizle Altınköy Açık Hava Müzesini doyasıya gezdik. Bizlere bu geziyi organize eden, gezi boyunca rehberimiz olan değerli velimiz Gözde Baytürk'e teşekkür ederiz.

Başarılarımız:
3-B Sınıfı Öğrencimiz Alp Avunduk  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  düzenlenen Küçükler Basketbol turnuvasında takım 2.liği madalyasını almaya hak kazanmıştır. 
 Öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Başarılarımız:
3-B Sınıfı Öğrencimiz Tuna Kavas Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  Atatürk'ü Anma Etkinliği kapsamında düzenlenen Yüzme yarışmasında 2.lik madalyasını almaya hak kazanmıştır.
 Öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

10 Kasım Anma Programı : Atatürk Aramızda...

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı Okulumuzda Atatürk'ün en sevdiği şarkıların çalınmasıyla başladı.
Saat 09.05'te yapılan törenin ardından tüm gün ''Atatürk Aramızda'' Anma Programı kapsamında okulumuzun her köşesinde devam etti.

Ayın Konuğu: Prof. Dr. İnayet Aydın'ı Ağırladık.

Prof. Dr. İnayet Aydın ve velilerimiz ''Velilerin Hak ve Sorumlulukları'' konulu seminerde bir araya geldiler. düzenledi. Katılımlarından dolayı Prof. Dr. İnayet Aydın'a ve tüm velilere teşekkür ederiz.

Okul Aile Birliği Toplantısı Yapıldı

1. Olağan Kurul Toplantısı Yapıldı. 
Kurul Toplantısında yapılan oylama sonucunda 2015-2016 Okul Aile Birliği Başkanı olarak Velimiz Seda İnal seçildi.


Yıldız Başkanını Seçti


      Okulumuzda demokratik bir şekilde yapılan ''gizli oy açık sayım'' seçimler sonucunda oy çokluğu ile Ortaokul 7. Sınıf öğrencimiz Elif Altuntaş Ortaokul Okul Başkanlığına seçilmiştir. İkinci en çok oyu alan 5. Sınıf öğrencimiz Egemen Şenkara da Okul Başkan yardımcılığına seçilmiştir. İlkokulda ise en fazla oyu alan Kemal Ertaş İlkokul Okul Başkanlığına, en fazla ikinci en çok oyu ala Elvin Kara Okul Başkan yardımcılığına seçilmiştir.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla Kutladık.

23 Nisan'da ''Çocuğum'' ben
19 Mayıs'ta ''Gencim'',
30 Ağustos'da ''Zaferim'',
29 Ekim'de ''Cumhuriyet'im...
Çünkü Ben;...
Mustafa Kemal ATATÜRK'ün
Emanetlerinin Bekçisiyim!!!...

Ata'm İzindeyiz... Oya Akın Eğitim Kurumları olarak Anıtkabirdeyiz.

6/A Sınıfı Öğrencilerimiz Fen ve Teknoloji Dersinde

6/A Sınıfı Öğrencilerimiz Fen ve Teknoloji Dersinde Bitki ve Hayvan hücrelerini anlatan maketler yaptılar.


2. 3. Ve 4. Sınıf Veli Toplantısı Yapıldı

Eğitime Dans Molası

Okulumuzun Öğrencileri 16 Ekim Cuma günü dinlenme saatlerini ''Latin Dans'' Gösterisiyle coşku içinde geçirdiler. Ardından derslerine dinlenmiş ve keyif içinde devam ettiler.


   

4. Sınıf Zümresi Eymir Gölü'nde doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz Panora Çocuk Atölyesi Resim Çalışmasına Katıldılar

13-14 Ekim tarihlerinde, Mine Arasan öncülüğünde gerçekleştirilen Panora Çocuk Akademisi workshop etkinliğindeydik.

13 Ekim Ankara'nın Başkent Oluşunun 92. Yıldönümünü Kutladık

Hazırlık , 1. Ve 5. Sınıf Veli Bilgilendirme Toplantısını gerçekleştirdik.

Hazırlık Sınıflarımız Hijyen Eğitiminde

Oya Akın Eğitim Kurumları hemşiresi tarafından Hazırlık Sınıfı öğrencilerimize hijyen eğitimi verildi.

Öğrencilerimiz sene başı hazır bulunuşluk testlerini çözdüler.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz her eğitim öğretim yılı başında uyguladığımız hazır bulunuşluk testlerini çözdüler.

İlkokul Öğrencilerimiz Sabah Sporuyla Derslerine Başladılar .

Yıldızlar derse başladı...

Oya Akın Yıldız Koleji'nde okulun ilk günü büyük bir coşku ve heyecanla başladı. Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okunarak program başladı. Veli , öğretmen ve öğrencilerimizin değerli görüşleriyle devam eden program öğretmenlerimizin söz verme töreni ve Oya Akın Eğitim Kurumları kurucusu Oya AKIN'ın öğrencilere ve velilere yönelik konuşması ile devam etti. Program sonunda öğrencilerimiz balonlar ve okul marşı eşliğinde sınıflarına girdiler.

2015-2016 Anasınıfı ve 1. Sınıflar Oryantasyon Programı Açılışı

Bir bayrak istiyoruz
Renkleri sevgi ve barış olsun.
Bir ırk istiyoruz, adı insan olsun
Bir ülke istiyoruz adı Dünya olsun...

2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı Ana sınıfları ve Birinci Sınıflar için oryantasyon programımız başladı...

TEOG - İngilizce eğitimleri son hızıyla devam ediyor.

8 Sınıf öğrencilerimize yönelik TEOG eğitimleri ve aramıza yeni katılan öğrencilerimiz için İngilizce destek programı son hızıyla devam ediyor.

Yıldız Yaz Okulu Son Hızıyla Devam Ediyor...

TEOG Sınavı sonuçları açıklandı.

Öğrencilerimizi ortaokul ve liseye uğurladık. Gururluyuz... Mutluyuz...

Oya Akın Yıldız Koleji olarak öğrencilerimizi ortaokul/Liseye uğurlama töreni düzenledik. Limak Ambassadore otelinde düzenlenen uğurlama törenine katılan Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu Oya AKIN, okul idarecileri, öğretmenler,öğrenci velileri ve davetliler, öğrencilerin mutlu gününe ortak oldu.
Oya Akın Yıldız Koleji ilkokul ve ortaokulu ikinci mezunlarına mektup yazarak veda eden kurucu Oya Akın'ın konuşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

Tören Oya Akın Yıldız Koleji mezun öğrencilerin Türk Bayrağı ve Oya Akın yıldız Koleji Bayrağı'nı önümüzdeki sene mezun olacak öğrencilere teslim etmesiyle devam etti.

Oya Akın Yıldız Koleji'nin ikinci mezunlarının neşeyle keplerini havaya atmasıyla tören sona erdi.

2.3.4.5.6.7. ve 8. Sınıflarımız Karnelerini Aldılar.

1. Sınıflar Karnelerini Aldılar.

Hazırlık Sınıfları Karnelerini Aldılar.

Geri Dönüşüm "Atıklarla Defilemiz" Basında yer aldı.

Okulumuz 4. sınıf öğrencilerinin kendilerinin hazırlayıp sundukları geri dönüşüm Atıklarla Defilesi 11.06.2016 Hürriyet Ankara ve Haber Türk Ankara Eki'nde yer aldı.

6. Sınıflar Münazara Etkinliğinde buluştular.

5. sınıflar münazara etkinliğinde buluştular.

III. Yıldız Müzik Şenliği'mizi Gerçekleştirdik.

Okulumuz enstrüman kurslarına katılan öğrencilerimiz, yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmalardan örnekleri III. Yıldız Müzik Şenliği'nde velilerimize seslendirdiler.

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

III. Yıldız Bilim Şenliği'mizi Gerçekleştirdik.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda şarkıları, şiirleri, dans ve spor gösterileriyle büyük alkış alan öğrencilerimiz, daha sonra Bilim Şenliği’nde projelerini sergiledi. Tüm öğrencilerimizin katıldığı 3. Geleneksel Yıldız Bilim Şenliği’nde birbirinden güzel ve ilginç icatlar görücüye çıktı. Açılan stantlarda projelerini yarıştıran çocuklar, velilerinden tam not aldı. Lokma tatlısıyla tatlanan şenlikte konuşan Oya Akın Eğitim Kurumları kurucusu Oya Akın, tüm çocuklarla gurur duyduklarını söyledi. Okul olarak bilimde, sanatta, sporda, kısacası her alanda çocukların başarısı için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Oya Akın, "Bilim Şenliğimizde ortaya çıkan her bir deney, proje ve icat da ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Biz bilimin ışığında, Atatürk’e layık bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi. Bayram kutlaması ve Bilim Şenliği, günün ilerleyen saatlerine kadar neşe içinde devam etti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı'nı coşku, sevgi ve saygıyla kutladık.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda şarkıları, şiirleri, dans ve spor gösterileriyle büyük alkış alan öğrencilerimiz, daha sonra Bilim Şenliği’nde projelerini sergiledi. Tüm öğrencilerimizin katıldığı 3. Geleneksel Yıldız Bilim Şenliği’nde birbirinden güzel ve ilginç icatlar görücüye çıktı. Açılan stantlarda projelerini yarıştıran çocuklar, velilerinden tam not aldı. Lokma tatlısıyla tatlanan şenlikte konuşan Oya Akın Eğitim Kurumları kurucusu Oya Akın, tüm çocuklarla gurur duyduklarını söyledi. Okul olarak bilimde, sanatta, sporda, kısacası her alanda çocukların başarısı için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Oya Akın, "Bilim Şenliğimizde ortaya çıkan her bir deney, proje ve icat da ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Biz bilimin ışığında, Atatürk’e layık bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi. Bayram kutlaması ve Bilim Şenliği, günün ilerleyen saatlerine kadar neşe içinde devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık.

Hazırlık Sınıfları, Oya Akın Eğitim Kurumları'ndan Yıldız Disney Çocuk Evi'nde yapılan 23 Nisan şenliklerine katıldılar.

4-B Sınıfı; Sınıf ve görsel sanatlar öğretmenleriyle birlikte M.Ayaz Sanat Müzesi'ni gezdiler.

Öğrencilerimiz Keman Dalında Dereceler Aldılar.

10. Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışması sonuçlandı. 
Sonuçlara göre öğrencilerimiz birincilik ve üçüncülük aldılar. 

1-B Sınıfında Mayra KÜTÜK  ve 3-A Sınıfından Ela DUFFY BİRİNCİ olurken , 7-A Sınıfından Sedil Salimoğlu ÜÇÜNCÜ oldu.

Öğrencileri bizzat tebrik eden okul kurucumuz Oya AKIN kendileriyle gurur duyduğunu belirterek hediyelerini taktim etti. 

Öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ortaokul öğrencilerimiz Alagöz Karargah Müzesi, Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığı, Sakarya Şehitlik Anıtı, Midas Tümülüsü, Gordion Müzesi'ni gezd

Ortaokul öğrencilerimiz gezerek - öğrenmeye devam ediyor...

Ortaokul öğrencilerimiz, okulumuzun Kültür-Tarih gezileri kapsamında,  Alagöz Karargah Müzesi, Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığı, Sakarya Şehitlik Anıtı, Midas Tümülüsü, Gordion Müzesi'ni gezdiler. Gezide öğrencilerimize profesyonel rehber eşlik ederek, gezilen yerlerle ilgili bilgiler verildi. 


Ortaokul 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz Feza Gürsey Bilim Merkezi'ni gezerek, deneylere katıldılar.

Hazırlık ve 2. sınıf öğrencilerimiz, Atatürk Orman Çiftliği'nde yer alan, Atatürk'ün Evi'ni gezdiler.

Sivil Savunma Haftası: Ankara AFAD Müdürlüğü Afet Eğitim Uzmanları okulumuzda "Afet Bilinci Eğitimi" verdiler.

Bilim söyleşileri kapsamında Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT'i ağırladık.

Bilim ve Teknik, bilim söyleşileri kapsamında Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT'i ağırladık. Bilim söyleşisi kapsamında TÜBİTAK ve kanser ile ilgili ortaokul öğrencilerimize bilgiler verildi. Öğrencilerimizin dikkatle ve ilgiyle  takip ettikleri söyleşi için velimiz Özlem İKİNCİ ve konuğumuz Prof. Dr. Gökhan ÖZYİĞİT'e teşekkür ederiz.

2. Sınıflarımız Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'ni gezdiler.

2. Sınıf öğrencilerimiz "Geçmişten Geleceğe Yolculuk" konulu projesi kapsamında Çengelhan Rahmi Koç Müzesi gittiler.

Öğrencilerimiz Bale Festivali'ne katıldılar.

Ankara Next Level'da yapılan Bale Okulları Festivali'ne katıldık. İlkokul 2. sınıf öğrencilerimiz okulumuzu başarıyla temsil ettiler. Öğrencilerimize, ilgi gösteren veli ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Hazırlık Sınıfı Velilerimize: 1. Sınıfa Hazırlık semineri verildi.

Orman Haftası Konuğu: Yüksek Orman Mühendisi Ahmet DEMİRTAŞ'ı ağırladık.

Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerimiz, Tiyatro Tempo: Tozlu Kitaplar adlı kukla oyununu izlediler.

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz "Çanakkale'de Düğün" adlı oyun ile sahnedeydiler.

Tarihte eşi benzeri olmayan, şanlı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıldönümü kutlu olsun! Tüm şehitlerimizi saygıyla, mi

İstiklal Marşımız 94 Yaşında. Yazdıranların ve yazanın önünde saygıyla eğiliyoruz..

Anasınıfları alışveriş kavramını öğreniyorlar.

Hazırlık sınıfları alışveriş kavramını öğrenmek için, mutfak etkinliğinde kendi elleriyle pişirdikleri kurabiyeleri, okulumuz öğrenci, öğretmen, veli ve çalışanlarına satışa sundular. Kazandıkları paralar ile sınıf kütüphanesine kitap almaya karar verdiler. Etkinlik tüm okulca eğlenceli bir şekilde gerçekleştirildi. 

İlgili fotoğraf albümüne ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

Ortaokul öğrencilerimiz Feza Gürsey Bilim Merkezi'ni Gezdiler

Öğrencilerimiz törenle karnelerini aldı.

Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Yarışması'na katıldık.

Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik Yarışması Sonuçları Açıklandı!

Özel Oya Akın Yıldız Ortaokulu, Uluslararası Bilge Kunduz Enformatik Yarışması´na 5. Ve 6. Sınıfta okuyan 16 öğrencilerimizle, 15 Aralık 2014 tarihinde katıldık. Yarışma Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatoş BÖLÜKBAŞI Koordinatörlüğünde, Okulumuz Bilişim Teknolojileri Laboratuvarında "online” olarak gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz,http://esinav.ankara.edu.tr/sitesine kullanıcı adları (Türkçe karakter kullanmadan isim soyisim- birleşik) ve şifreleri(bk2014) ile girerek sonuçlarını öğrenebilirler.

Yarışmaya katılan öğrencilerimize "Uluslararası Bilge Kunduz Enformatik Yarışmasına Katılım Sertifikası”verilecektir."

Okulumuzda ilk beşe giren öğrencilerimiz;

1. Cemre YALÇINKAYA - 114 puan

2. Mısra BAŞ - 102 puan

3. Ege GÖÇMEN - 99 puan

4.Ali Efe KARAGÜL-96 Puan

5.Hazar Fuad ÖZCAN – Zeynep COŞKUN- 93 Puan

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve yüksek puan alarak okulumuzu Türkiye´de başarıyla temsil eden öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Yarışma Hakkında;

Yarışmadaki görevler,zorluk derecesi kolay olan görevler 6 puan, orta zorluk derecesindeki görevler 9 puan ve zor olan görevler ise 12 puan olarak hesaplanmıştır.Yanlış yanıtlar veya yanıtlanmamış görevler puanlamada dikkate alınmamıştır.Bu yarışmada alınabilecek en yüksek puan 135’tir.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgilere www.bilgekunduz.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Elma Yayınevi, Çocuk Kitapları Bölüm Sorumlusu Gülderen ÇOPUR’u ağırladık.

Elma Yayınevi Çocuk Kitapları Bölümü Sorumlusu Gülderen ÇOPUR’u ağırladık. Sayın Çopur, öğrencilerimize, çocuk kitaplarının evlerimize gelinceye kadar geçirdiği yolculuğu konusunda bilgiler içeren bir sunu yaptı. Öğrencilerimize "Beyaz uğur Böcekleri Projesini anlattı. Öğrencilerimizin tüm sorularını içetenlikle cevaplayan Gülderen ÇOPUR’a teşekkür ederiz.


Hazırlık Sınıfları Veli-Öğrenci Etkinlikleri Yapıldı.

Hazırlık A sınıfı öğrencilerimiz sınıf öğretmeni ve İngilizce öğretmenleri eşliğinde öğrendikleri şiir ve şarkıları ailelerine sundular. Anne ve babalarımızın katılımıyla gerçekleştirilen origami etkinliği ile çok keyifli anlar yaşandı.

Hazırlık B sınıfı öğrencilerimiz "Yeni Yıl” temamız kapsamında öğrendikleri şiir ve şarkıları ailelerine sundular. Anne ve babalar ile birlikte kapı süslerimizi hazırlarken çok eğlenildi.

Hazırlık C sınıfı öğrencilerimiz sınıf ve İngilizce öğretmenleri eşliğinde öğrendikleri şiir ve şarkıları ailelerine sundular. Müzik öğretmenimizin piyanosu eşliğine "Su Çocukların” şarkısını seslendirdiler. Daha sonra anne ve babaların katılımıyla gerçekleştirilen orf etkinliğinde birlikte olmanın mutluluğu yaşandı.
Değerli velilerimize katılımları için çok teşekkür ederiz.

İngilizce Öğretmenlerimiz Eğitim Çalıştayında

Oxford University Press-Teachers' Club tarafından düzenlenen ve eğitmen Elna Coetzer tarafından yürütülen "Supporting Productive Skills" konulu eğitim ve çalıştay okulumuz ingilizce öğretmenlerine verimli ve eğlenceli bir fırsat sundu. Eğlenerek öğrenmeyi hedefleyen öğretmenlerimiz bu çalışmada kendileri de eğlenerek öğrendiler.

TEOG Sınavında 2 öğrencimiz tüm derslerden 100 tam puan aldı.

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak bütün derslerden tam puan alan öğrencilerimiz ödüllerini okul müdürünün elinden aldılar.

Öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Masa Tenisi Turnuvası Yapıldı...

Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür ATIŞ tarafından organize edilen, öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle katıldığı, heyecanlı "Masa Tenisi Turnuvası" sona erdi. Yaklaşık 1 ay süren maçlardan sonra finalistler belirlendi ve final maçları oynandı. Finalistlere madalyaları Oya Akın tarafından takdim edildi.. İşte Sonuçlar:

İLKOKUL:
Birinci : 3-A Ege Manioğlu
İkinci: 4-A Asutay Tuna ÖZBEK

ORTAOKUL
Birinci: Süleyman Deniz GÜRSOY
İkinci: Hasanalp BİRKEN

Öğretmenler:

Birinci : Kemal ÖZKAN
İkinci : Adnan ŞENTÜRK

Turnuvaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kardeş okulumuza Yeni Yıl Hediyelerini Verdik!

Okulumuz "Öğrenci Kurulu”, "4-B Sınıfı” ve "Yapı Kredi Bankası” işbirliğiyle, kardeş okul seçilen "Hasköy Öğretmen Abdullah İlkokulu’na” yardım kampanyası kapsamında toplanılan hediyeleri verdik.

Ortaokul öğrencilerimiz, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi ile Anadolu Medeniyetler Müzesi'ni gezdiler.


Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Swiss Otel'de düzenlenen Merhaba Yeni Yıl Partisi'nde doyasıya eğlendiler.

Hazırlık Sınıfları Merhaba Yeni Yıl Partisindeler... 

Okulumuzda Yeni Yıl Heyecanı

Okulumuz yeni yılı karşılama heyecanını spor ve seminer salonlarımızda, Ali Nihat Animasyon Ekibi ve sayın kurucumuz Oya Akın'ın yeni yıl pastasını tüm öğrencilerimizle kesmesiyle yaşadı. Devamında sınıflarda yapılan kutlamalarla heyecan devam etti.

4. Sınıflar "Meteoroloji Müzesi'ni" Gezdiler.

4. Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte, hava olaylarını gözlemlemek amacıyla, Ankara Meteoroloji Müzesi'ni gezdiler.

7. Sınıf ile Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimiz Ankara Resim Heykel Müzesi'ni gezdiler.

Yazar Mehmet K. ERDOĞAN'I Ağırladık.

Ayın Konuğu Yazar Mehmet K. ERDOĞAN'I Ağırladık. Öğrencilerimiz yazarla sohbet edip, kitaplarını imzalatma fırsatını yakaladılar.

YAZARIN NOTU:
Oya Akın Yıldız Kolejinde bulunmaktan ve okulumuzun şirin öğrencileriyle yaptığımız söyleşidençok memnun kaldım. Değerli okul yönetici ve öğretmenlerine şahsıma gösterdikleri sıcak ilgiden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Başka yazar etkinliklerinde yeniden görüşmek üzere...
Mehmet Kemal ERDOĞAN Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarı.

Katkılarından ötürü Yazar Mehmet K. ERDOĞAN'A teşekkür ederiz

4-A Sınıfı Ankara Üniversitesi-Çince Günü'ne katıldılar.

4-A Sınıfı öğrencilerimiz Ankara Üniversitesi - Sinoloji Bölümü tarafından düzenlenen Çince Günü'ne katıldılar. El sanatları standlarını dolaşan öğrencilerimiz, etkinlik kapsamında sahne alarak çince şarkılarını söylediler.

Hazırlık Sınıfları : Yerli Malı Haftası Kutlama Etkinlikleri

Hazırlık Sınıfı öğrencileri Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinliği kapsamında evden getirdiği yiyecek ve içeceklerle yerli malı haftasını kutladılar. Yerli malı kullanmanın önemini vurgulayan görsellerle renklenen etkinlik, öğretmenlerimiz, yerli malı haftası hakkında bilgi ve yerli malın kullanmanın önemini anlattılar.

YıldızEkoTim "Uluslar Arası Dağlar Günü" Etkinliği'ne katıldı.

Okulumuz Yıldız Eko Tim Eko Okullar Toplu Etkinliği kapsamında düzenlenen 11 Aralık Uluslar Arası Dünya Dağlar Günü'ne, tüm okul öğrenci ve öğretmenlerinin katkılarıyla hazırlanan Munzur Dağı ile katıldı.

Lösev yetkilileri okulumuz 1. sınıf öğrencileriyle buluştu.

Lösev yetkilileri okulumuz 1. sınıf öğrencilerine bilgilendirme semineri verdi.

Bugün Günlerden Tiyatro

3-B ve 4-B Sınıflarımız Şinasi Sahnesi'nde "Kaybolan Satranç Taşları" adlı çocuk oyununu izlediler.

10 Kasım : Atatürk'ü saygı,sevgi ve minnetle andık

10 KASIM
Atatürk’ü her andığımızda
Birbiriyle zıt iki duygu seli kaplar benliğimizi
O’nun yaptıklarını gözlerimizin önüne getirdikçe
Elimizde olmaksızın göğsümüzün kabardığını
Kollarımızın güçlendiğini
İçimizin içimize sığmaz olduğunu duyumsarız
O’nun varlığından kaynaklanan
Bir övünme hakkı ve gurur duygusunu
Yüklü bir mirasın paydaşı kimliğimizle, O anda da bir kez daha sahipleniriz
Her 19 Mayıs’ta O’nun arkasından biz de ineriz Bandırma Vapuru’nun iskelesinden
Her 12 Haziran’da biz de varırız O’nun yanında Amasya’ya
Temmuz’larda Erzurum Kongresi’nde
Eylül’lerde Sivas Kongresi’nde bizde yerimizi alırız
Sonra, yılın son ayının, son günlerinin
Orta Anadolu Kışına aldırmadan
Çekmeye kalksan gelmez
İtmeye kalksan gitmez bir otomobille
Biz de geliriz Ankara’ya, O’nun peşi sıra
Her yılın 23 Nisan’ında
Biz de toplanırız onunla TBMM’de
29 Ekimlerde Cumhuriyetin kuruluşunun sevincini
30 Ağustoslarda zaferimizin coşkusunu
Biz de yaşarız O’nunla
Ve her yıl 9 Eylül’de biz de gireriz İzmir’e
O’nun adımlarını izleyerek
Sonra 10 Kasım’ları getirir her yılın sonbaharları
İşte o zamanlar bir buğudur kaplar gözlerimizi
İçine duman kaçmış gibi yaşarır
Çevresini duman almış gibi yaşa dönüşür gözlerimiz
Her yılın 10 Kasım’ında Atatürk’ü anmak
O’na karşı en büyük şükran ve minnet borcumuz
Ama O’nu arıyor olmak
O’nun hatırasına yapabileceğimiz
En büyük ihanet olsa gerek…

"Müzik Öğretmeni- Adnan ŞENTÜRK"

Çok Sesli Gösteri "Musa Göçmen" i izledik.

Oya Akın Yıldız Koleji öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte çok sesli gösteriyi izlediler.

Gösterinin ardından Musa Göçmen'e okulumuz adına teşekkür çiçeğini öğrencilerimiz taktim ettiler.

Anıtkabirdeyiz...

Eşsiz Atatürk,

Aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümünde sevgi ve saygımızı sunmak, her geçen gün artarak büyüyen özlemimizi bir kez daha dile getirmek için huzurunuzdayız.

Biz Oya Akın Eğitim Kurumları Ailesi olarak çizdiğin yoldan, gösterdiğin ülküden ayrılmadan Türk Ulusunu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma kararlılığında olmanın kıvancı içindeyiz.

Atam, rahat uyu!

Kurduğun Cumhuriyetin, ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olarak, eğitim faaliyetlerimizi sürdüreceğimize söz veriyor, huzurunda saygı ve minnetle eğiliyoruz.

Bizim için yaptığın her şey için sonsuz teşekkür ederiz.

 

Oya AKIN

Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu

Okul Başkanlığı Seçimleri Yapıldı. Seçim Heyecanı ve Sonuçlar...

2014 - 2015 Okul Başkanlığı Seçimleri tamamlandı. Heyecanlı süreç sonunda, Resmi Sonuçlara göre İlkokul ve ortaokul başkan ve yardımcıları öğrencilerin oylarıyla belirlendi.

2014-2015 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI OYA AKIN YILDIZ KOLEJİ
OKUL BAŞKANI VE YARDIMCISI

İLKOKUL
İlkokul Başkanı : Meysem SALİMOĞLU
Başkan Yardımcısı : Sena Nehir OZAN

ORTAOKUL
Ortaokul Başkanı : Teoman Bora GÖKALP
Başkan Yardımcısı : Umay ŞAMLI

Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Cumhuriyetimizin 91. Yılını Coşkuyla Kutladık.

Cumhuriyet ve devrimlerini sonsuza dek korumak ve yaşatmak için,

Hep VARDIK
Hep VARIZ
Hep VAR OLACAĞIZ...

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlu olsun.
Oya Akın Yıldız Koleji

Hazırlık Sınıfları "Yaşasın Cumhuriyet" dedi...

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir.
Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Cumhuriyetin 91. Yılında 91 öğrencimizle birlikte, 91 ağaç dikdik...

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 91 öğrencimiz, öğretmenleriyle birlikte 91 ağaç dikti.

Amatör Spor Haftası Kutlamalarında öğrencilerimiz derece aldı.

Okulumuz 5/A sınıfı öğrencileri Deniz COŞKUN ve Zeynep COŞKUN ile 6/A sınıfı öğrencisi Mısra BAŞ, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun "Amatör Spor Haftası" kutlamasında yapılan yarışma sonucunda kazandıkları Gümüş Madalyalarını, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Kürşat Onbaşılı ve Kayak Federasyonu Milli Takım Antrenörü Çağrı Bulhaz'un ellerinden aldılar...
Öğrencilerimizi kutluyoruz

"Yıldız Tiyatrolu Geceler" başladı...

Oya Akın Yıldız Koleji yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri hep birlikte Şinasi Sahnesi'nde -Alacaklılar adlı oyunu izlediler. Öğrencilerimiz, Oyunun ardından, oyuncularla fotoğraf çektirme fırsatı yakaladılar:) Etkinliği organize eden okul aile birliğine ve katılan tüm değerli veli,öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz

Hazırlık Sınıfları Müzik Makinası'nı Gezdi.

Hazırlık sınıflar, "BEN” temasında değindikleri duyularından biri olan işitme ile ilgili farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşadılar.

Ünite kapsamında "Müzik Makinası”stüdyosuna giderek dinledikleri şarkıların nasıl kayda alındığını gözlemleyerek, müziği oluşturan enstrümanları inceleyip, seslerini dinlediler.

Stüdyoda düzenlenen mini bir konsere katılıp, müzik grupları oluşturarak, söyledikleri şarkıları kayda almanın heyecanını yaşadılar.

Çocuklarımıza bu heyecanlı günü yaşatan sayın Musa Göçmen, Hicri Bozdağ ve Müzik Makinesi ekibine teşekkür ederiz.


Ortaokul öğrencilerimizle deneme sınavı yapıldı.

Oya Akın Yıldız Koleji olarak öğrencilerimizin başarı durumlarını takip etmek amacıyla öğrencilerimize deneme sınavı uyguladık.

Yıldız Cumartesi Okulu Başladı...

"Ortaokul Akademik Programı" ile "Spor, Sanat , Bilim ve Kültürel" etkinliklerin yer aldığı Yıldız Cumartesi okulu başladı.

Yıldız cumartesi okulu kapsamında ortaokul öğrencileri matematik, türkçe, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerini kendi ders öğretmenleriyle çalışma fırsatı buluyorlar.

Yıldız Cumartesi okulu spor, sanat, kültürel ve bilimsel etkinlikleri kapsamında öğrenciler için; Basketbol, Voleybol, Tenis, Capoeria, Tiyatro, Anadolu Yıldızları,Elektronik ve Robotik ve İngilizce kulüpleri bulunmaktadır.

Ortaokul Öğrencileri Fen Bilimlerini deneylerle öğrenmeye devam ediyorlar.

Ortaokul 5,6,7. ve 8. sınıf öğrencileri Fen Ve Teknoloji derslerini deneylerle öğrenmeye devam ediyorlar.

Hazırlık Sınıfları Başkent Hayvan Hastanesi'ni gezdiler.

Hazırlık sınıfı öğrencileri öğretmenleri eşliğinde, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Başkent Hayvan Hastanesi'ni gezdiler.

"Yıldız Bando Takımı" Yeni Dönem Çalışmalarına Başladı.

Yıldız Bando Takımı Müzisyen Musa Göçmen ile çalışmalarına başladı.

Anasınıfı, 1. ,2., ve 3. Sınıf velileriyle seminer ve veli toplantısı yapıldı.

Anasınıfı, 1. ,2., ve 3. Sınıf Velilerimiz Yrd. Doç. Dr. Erten GÖKÇE tarafından yapılan seminer katıldılar. Seminer sonunda "Yıldız Net (K12)" okul sistemi hakkında bilgilendirilen velilerimize, "Okul Aile İşbirliğinin Geliştirilmesi" içerikli katılım sertifikası takdim edildi.

Veliler seminerdeyken çocuklar sinema salonunda çizgi film-anime film seyretmenin keyfini yaşadılar.

Seminerin ardından velilerimiz sınıf öğretmenleriyle buluştular.


Katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

2014-2015 eğitim öğretim yılını coşku ve heyecanla açtık.

Oya Akın Yıldız Koleji’nde 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı açılışı dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi. Öğrencileri bu mutlu ve heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayan Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu Oya AKIN, yeni eğitim yılının öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir yıl olmasını diledi. Okulumuz eğitim danışmanı , Yrd. Doç. Dr. Erten GÖKÇE’nin yaptığı keyifli konuşmanın ardından, ESOL Sınavı’na katılan öğrencilerin sertifikaları dağıtıldı. Türkçe Öğretmeni Dilek AKDEMİR’in konuşması ve Müzik Öğretmeni Adnan ŞENTÜRK’ün öğrenci ve velileriyle röportajının ardından Oya Akın Yıldız Koleji öğretmenlerinin söz verişleriyle devam eden kutlama, geleneksel "Yıldız Balon Yağmuru’yla” tamamlandı.

Yıldız Oryantasyon Programı Başladı.

Oya Akın Yıldız Koleji’nde 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon "Okula Uyum Programı” kapsamında etkinlikler düzenlendi. Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerinin yer aldığı uyum programı etkinliklerinde Oya Akın Eğitim Kurumları Kurucusu Oya AKIN öğrencileri sevgiyle kucaklayan bir konuşma yaparak,öğrenci ve velilere yeni eğitim ve öğretim döneminde başarı ve mutluluk temennisinde bulundu. Ardından animasyon ekibiyle eğlenen öğrenciler, Oya Akın Yıldız Koleji okul marşı eşliğinde sınıflarına geçtiler.

İşte öğrenci ve velilerimizin ilk gün heyecanları…


Galeri için tıklayın...Oya Akın Yıldız Koleji Yıllık Dergisi "Yıldız'da Yaşam" çıktı.

Yıldız Yaz Okulu Başladı...

Karne Günü : Yıldızlar yılı konserle tamamladı.

İlk mezunlarımız keplerini attılar.

Oya Akın yıldız Anaokulu, ilkokulu ve ortaokulu olarak Geleneksel Yıldız Pikniğini yaptık...

10 Mayıs II. Yıldız Çocuk Şenliğimiz...

Oya Akın Yıldız Koleji Ailesi olarak doğayı seviyor ve korumaya devam ediyoruz...

Farklı eğitim tekniklerimizden biri olan Japon Matematiği Milliyet Gazetesi Ankara Ekinde

Yoga Günü

TEMA Ankara öğrencilerimizle buluştu...

Ankara Hayat Sanat Tiyatrosu Okulumuzdaydı...